Vinařství z Valtic

Láska k vínu je to co ve Valticích spojuje celé generace. Rodinné vinařství Honoré ve Valticích je založené na tradici předků, kteří na tomto místě vyráběli vína více než 300 let. Využívali k tomu jednoduché postupy a nástroje založené na přírodě. Na jejich odkaz navazujeme a ačkoliv dnes používáme moderní nástroje a technologie, snažíme se i my zachovat jednoduchost a přírodu v celé její kráse. Věříme, že vinařství je tradice, ruční práce, pokora a respekt k přírodě a hlavně láska k vínu.

 

Budeme rádi, pokud naše vína ochutnáte i Vy.

Naše vína

Moravská vína se vyznačují svou rozmanitostí a to nejen v odrůdách, ale i mezi jednotlivými ročníky, kde se projevuje zejména nestálost počasí. Nevnímáme to jako nevýhodu, ale spíše jako překvapení a výzvu která nás baví.

Nesnažíme se naše vína za každou cenu přizpůsobit našim představám a požadavkům, ale naopak věříme, že každé víno je svým způsobem živá bytost, která má svou duši a tak se snažíme je ctít a podrhnout jeho charakter.

Na naše vína nespěcháme, ale naopak jim poskytujeme dostatek času, aby se rozvinul jejich charakter. Jsme přesvědčeni, že zde za nás většinu práce odvede příroda a tak mezi našimi víny nehledejte poslední ročník, který na Vás ještě čeká ve sklepích...


Pokud nezavítáte přímo do našeho sklepa nebo nevyužijete ubytování v našem pensionu www.pension-valtice.cz (adresa Střelecká 1007, Valtice), můžete nám Vaše názory a připomínky napsat na email valtice@honore.cz

Veltlínské zelené

Veltlínské zelené

2011 | 2012 | 2013

Typická výrazná moravská odrůda s kořenitou až pepřovou chutí a vůní po mandlích. Patří k našim nejoblíbenějším odrůdám a je oceňováno i v soutěžích.

Ryzlink rýnský

Ryzlink rýnský

2011 | 2012 | 2013

Královská odrůda v moravském podání. Vyvážený poměr cukru a svěží kyselinky dává tomuto vínu skvělou chuť, ve které zaznamenáte medové tóny. Jeho vůně připomíná lipové květy.

Sauvignon

Sauvignon

2011

Svůdné aroma, travnaté až kopřivové tóny postupně přecházejí v angreštové. Nedráždivou kyselinku doplňuje lehký odlesk cukru s chutí zralých broskví.

Ryzlink vlašský

Ryzlink vlašský

2011

Svěží vůně s dominující kyselinkou, mírně kořenitá. V chuti zaznamenáte chlebovinu, typickou pro tuto odrůdu. Vyšší obash kyselin udržuje ve vínu dlouho dobu mladistvý výraz.

Cuvée

Cuvée

2012

Cuvée je kupáž složená z odrůd Sauvignon a Ryzlink rýnský, které spolu vytvářejí harmonický a chuťově bohatý dojem, jenž odráží charakteristické vlastnosti obou odrůd.

Chardonnay

Chardonnay

2012

Tato odrůda je velice oblíbená díky příjemné vůni rozkvetlé louky a plné chuti s tóny zeleného jablka, zralých citrusových plodů, které přecházejí až do lehké máslové koncovky.

Partneři

Odrůdy Honoré mužete ochutnat v příjemném prostředí restauračních zařízení našich partnerů.

Restaurace Infinity

Restaurace Infinity

INFINITY je spojení dobrého jídla, zábavy a příjemného prostředí. V prvním patře se nachází stylová restaurace se 75 místy a o patro níž se najdete music bar s kapacitou 120 míst k sezení.

La Casata

La Casata

Pizzerie La Casata je restaurace s italským šarmem, kde si v příjemné a domácí atmosféře můžete vybrat z nabídky pravé italské kuchyně a přitom ochutnat i naše Honoré.